Trudne zagadnienia związane z alimentami

Alimenty w Częstochowie, ale też przecież w każdym innym mieście, zawsze budzą wielkie emocje. Dzieje się tak z dwóch przyczyn: po pierwsze z reguły ich temat pojawia się wskutek rozwodu, który sam w sobie jest bardzo przejmującym doświadczeniem, związanym ze sporymi zmianami w życiu, a po drugie – alimenty to nic innego jak pieniądze, a te zawsze są kością niezgody, niezależnie nawet od tego, o jakich kwotach mowa. Niemniej jednak obowiązek alimentacyjny ciąży na sporej liczbie osób – wystarczy powiedzieć, że co już co trzecie małżeństwo w Polsce kończy się rozwodem, a większość z nich ma dzieci. Konieczność płacenia alimentów zawsze znajduje się po stronie rodzica, który opuszcza dom, z którym nie mieszkają dzieci – z reguły więc to ojcowie płacą. Bardzo często jednak buntują się oni przeciwko temu, zwłaszcza wtedy, kiedy była żona nie pracuje, a mogłaby, albo gdy nie są w stanie zweryfikować, na co przeznaczane są ich pieniądze.

 

Ustalanie wysokości świadczenia

 

Trudno mówić o jakiejś typowej, uśrednionej kwocie świadczenia tego rodzaju. To zawsze ustalane jest w bardzo indywidualny sposób. Każda kancelaria adwokacka w Częstochowie doskonale wie, jakie aspekty są brane pod uwagę, co sprawia, że alimenty będą wyższe lub niższe i na pewno zaznajomi swoich klientów z najważniejszymi dla nich informacjami w tym zakresie.

 

Profesjonalna pomoc

 

Niezależnie od tego, czy jako dziecko walczymy o podniesienie alimentów czy też, jako rodzic, o ich obniżenie, zawsze przyda się sprawdzony prawnik. Bez niego na pewno sobie nie poradzimy.

Tagi: , ,