Jak znaleźć dobrego prawnika?

Dobra kancelaria prawna jest na wagę złota. Wiedzą o tym wszyscy, którym z jakichś powodów przyszło stanąć przed sądem. Dla każdego jednak określenie to znaczyć może coś innego, przez co łatwo zgubić się wśród subiektywnych ocen dostępnych w sieci. Oto kilka aspektów, na które należy zwracać uwagę, wybierając najlepszą dla siebie kancelarię.

Profesjonalizm i zaangażowanie

Każdy klient chce być traktowany z należytą uwagą. A to można często poznać już przy pierwszym spotkaniu w kancelarii. Prawnik, który zerka na zegarek lub sprawia wrażenie nieskoncentrowanego zwyczajnie daje znać, że nie angażuje się w sprawy swoich klientów. A przecież wysłuchanie ich i zdobycie informacji o ich problemie jest podstawą do właściwego podejścia do sprawy! Prawnik w dobrej kancelarii prawnej nie tylko pokaże możliwe rozwiązania, ale też naświetli wady i zalety każdego z nich.

Żelazne zasady: dyskrecja i lojalność

Zadaniem prawnika jest działanie na rzecz jego klienta. Oznacza to, że swoje własne opinie zostawia on z boku i robi wszystko, by pomóc klientowi właściwie rozstrzygnąć jego sprawę. Temu z pewnością nie sprzyja zdradzanie jakikolwiek szczegółów prowadzonego postępowania osobom postronnym. Nie mówiąc już o tym, iż jest to naruszenie zasady tajemnicy adwokackiej. Nie świadczy to o profesjonalnym podejściu do klienta.

Należy pamiętać, że praca prawnika nie odbywa się w konkretnych godzinach. Z chwilą podjęcia współpracy z klientem powinien on wykazywać się dostępnością. Kontakt z nim nie powinien być utrudniony, a on sam powinien wykazywać zainteresowanie każdym aspektem, naświetlanym przez klienta.

Tagi: ,