Prawnik na etacie – czy warto zatrudniać go w swojej firmie?

Kiedy firma się rozwija sytuacje, w których dochodzi do konfliktów z klientami czy podwykonawcami zdarzają się coraz częściej i nie zawsze jest to zależne od decyzji szefa bądź jego pracowników. Częste korzystanie z usług prawnika powoduje, że wielu przedsiębiorców zaczyna coraz intensywniej zastanawiać się nad zatrudnieniem radcy prawnego na stałe. Czy to jednak faktycznie najlepsze rozwiązanie?

 

Dodatkowe koszta nie idą w parze z polityką szczupłego zarządzania!

 

Nowocześni przedsiębiorcy wiedzą jak ograniczać wydatki związane z działalnością firmy a dodatkowy etat to dodatkowe koszty, w tym wypadku zbędne. Nie jest to więc zgodne z obranym modelem biznesowym. Oczywiście, nie oznacza to, że rozwijająca się firma nie powinna zadbać o swoje zaplecze prawne. Alternatywą dla etatowego adwokata lub radcy prawnego jest nawiązanie współpracy z zewnętrzną kancelarią, która świadczy usługi prawne dla firm.

 

Jak to wygląda w praktyce?

 

Przyjmijmy, że firma świadcząca usługi w Częstochowie nagle spotyka się z problemem, w której podwykonawca nie wywiązuje się z nawiązanej umowy. W efekcie główny zleceniodawca kieruje roszczenia do częstochowskiego wykonawcy, z którym de facto zawarł obowiązującą do dziś dnia umowę. Obsługa prawna firm w Częstochowie to więc idealny sposób na rozwiązanie tego problemu. Prawnik, wydelegowany przez kancelarię negocjuje zmianę warunków umowy ze zleceniodawcą a jednocześnie prowadzi mediacje z firmą podwykonawczą dążąc do pozasądowego rozstrzygnięcia konfliktu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wypłacić wynagrodzenie za jednorazową usługę kancelarii.

Tagi: ,